facebook instagram

Accomodation offers

  • Małopolanka & Spa*** has been serving as a guest house and spa center since 1924 and is situated in the heart of Krynica.   Our pension takes you back to old-time  Poland with elegant interiors, ...more

  • Thanks to the picturesque location of Czarny Potok, through the windows of each room in ten individual buildings, the landscape is seen to create an unforgettable vista, where pure mountain nature is ...more

  • B&B Karla is set a quiet port of Krynica called Słotwina close to the ski port of Słotwina(500m). We offer accommodation for 50 people, available rooms are for 1,2,3 or 4 people with bathroom. There ...more

  •     Odetchnij od wielkomiejskiego zgiełku i odkryj swój osobisty raj na Wichrowym Wzgórzu!   Góralskie Chaty, luksusowe Apartamenty wraz ze strefą SPA i kawiarnią Baciarka to  wszystko ...more

  • Pobyt Sylwestrowy - sprawdź ofertę >> Ferie zimowe 2024 - sprawdź ofertę >>   Prometówka to przytulny Ośrodek Wpoczynkowy położony w górnej części Krynicy-Zdroju w bardzo zaciszne ...more

  • Orlik Hotel – Place for Demanding people. Krynica from its best side! We warmly invite you to the recently opened Orlik Hotel in Krynica-Zdrój. The Orlik is an intimate boutique hotel disting ...more

  • Rodzinne Święta Bożego Narodzenia - sprawdź ofertę >> Sylwester w górach - sprawdź ofertę >> Ferie zimowe 2024 - sprawdź ofertę >>     NOWY KAMERALNY PENSJONAT PRZY STOKU NARCIARSKIM ...more

  • Mikołajki w Końskiej Dolinie - sprawdź ofertę >> Boże Narodzenie w Końskiej Dolinie - sprawdź ofertę >> Sylwester w Końskiej Dolinie - sprawdź ofertę >> Ferie zimowe w Końskiej Dolinie ...more

  •  Wolne Domki   Zapraszamy państwa do całorocznych domków Domek 87 dla 8 osób(ilość łączna dorośli + dzieci) . Dla gości w domku 3 sypialnie (2 x 3-osobowa i 1 x 2 osobowa), 3 łazienki(p ...more

  • Hotel Jaworzyna Krynicka*** wyróżnia przede wszystkim wyśmienita lokalizacja – u podnóża góry Jaworzyna Krynicka od której zawdzięczają swoją nazwę. To umiejscowienie gwarantuje wiele ...more

  • Pobyty świąteczne już od 130 zł / doba     CENTRUM LECZENIA I REHABILITACJI "BESKID"  – położony jest w ścisłym centrum Krynicy-Zdroju na słonecznym zboczu Góry Krzyżowej w og ...more

56. Festiwal im. Jana Kiepury

 

56. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

 12 - 19 SIERPNIA 2023 r. KRYNICA - ZDRÓJ

 

 

DZIEŃ I | SOBOTA | 12. SIERPNIA

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT PRZEBOJÓW OPEROWYCH „GALA INAUGURACYJNA – ŚWIAT DLA KIEPURY”

Wykonawcy:

  • DARIJA AUGUŠTAN – sopran  (Chorwacja)
  • NOMBULELO YENDE – sopran (Republika Południowej Afryki)
  • PIOTR BUSZEWSKI – tenor (Polska)
  •  
  • ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO W KATOWICACH
  • CHÓR FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE
  •  
  • PIOTR SUŁKOWSKI – dyrygent


 

 

DZIEŃ II | NIEDZIELA | 13. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

JOHANN STRAUSS I JEGO PRZEBOJE

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Festiwalowa estrada historią zapisana

Goście:

Krystyna Tyburowska, Jan Wilga, Stefan Sopata, Aleksander Półchłopek

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny ARIA BRILLANTE

Wykonawcy:

ART CHAMBER DUO:

  • Jarosław Pietrzak – skrzypce
  • Julita Przybylska-Nowak – fortepian
  •  
  • Zuzanna Nalewajek – mezzosopran
  • Katarzyna Rzeszutek – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera „RIGOLETTO” GIUSEPPE VERDI

Twórcy:

  • muzyka – Giuseppe Verdi
  • libretto – Francesco Maria Piave

Opera na podstawie sztuki Victora Hugo „Le roi s’amuse” z 1832 roku

Realizatorzy

  • Reżyser sceny – Anatolij Łymariew
  • Scenograf – Tadey Ryndzak 
  • Kierownik Chóru – Iryna Kowal
  • Choreograf – Julianna Malkhasyants

Wykonawcy:

  • Rigoletto – Orest Sidir
  • Książę – Mychajło Malafij
  • Gilda – Marianna Tsvietinska
  • Sparafucile – Nazar Pavlenko
  • Monterone – Wołodymyr Shinkarenko
  • Borsa – Witalij Rozdajgora
  • Marullo – Mykoła Kornutiak
  • Chaprano – Dmytro Kokotko
  •  
  • Dyrygent – Ivan Cherednicenko
  • Chórmistrz – Wadym Jacenko
  • Reżyser – Halina Volovetska
  •  
  • Chór, Balet i Orkiestra Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej
 
 
 
 

DZIEŃ III | PONIEDZIAŁEK | 14. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

George Gershwin – NIE TYLKO BŁĘKITNA RAPSODIA

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy Wrocławskiego Teatru Komedia na Festiwalu Jana Kiepury

Goście:

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Komedia

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

ESTRADA MŁODYCH: KONCERT LAUREATÓW X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU WOKALNEGO IM. JANA KIEPURY W KRYNICY-ZDROJU

Wykonawcy:

  • YAO LI – sopran (Chiny)
  • MAGDALENA STEFANIAK -sopran (Polska)
  • ŁUKASZ KOSTKA – baryton (Polska)
  • FILIP RUTKOWSKI – bas (Polska)
  •  
  • KATARZYNA RZESZUTEK – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Sztuka teatralna – komedia. „POMOC DOMOWA” MARC CAMOLETTI.Wrocławski Teatr Komedia

Twórcy:

  • Autor – Marc Camoletti
  • Adaptacja – Bartosz Wierzbięta
  • Reżyseria – Wojciech Dąbrowski
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Scenografia – Wojciech Stefaniak
  • Muzyka – Bartosz Pernal
  • Opracowanie muzyczne – Paweł Dobosz
  • Światła – Alicja Petrucka

Obsada:

  • Nadia – Dorota Wierzbicka-Matarrelli
  • Jola – Katarzyna Skoniecka
  • Maja – Ilona Janyst
  • Maks – Wojciech Dąbrowski
  • Marek – Kornel Sadowski


 

 

 

DZIEŃ IV | WTOREK | 15. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

W KRĘGU OPERETKI

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

BĘDĘ SŁAWNY, BĘDĘ BOGATY – barwna opowieść o Bogusławie Kaczyńskim

Goście:

Anna Lisiecka – autorka książki o B. Kaczyńskim “Będę sławny, będę bogaty”

Prowadzenie:

Andrzej Kurdziel

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert instrumentalno-wokalny. U ŹRÓDEŁ – POPOŁUDNIE Z MUZYKĄ ADAMA WROŃSKIEGO. Krynicka Orkiestra Zdrojowa

Wykonawcy:

  • KRYNICKA ORKIESTRA ZDROJOWA IM. ADAMA WROŃSKIEGO
  •  
  • PAULINA ROGÓZ-MIGACZ – sopran
  • JOACHIM DRAB -skrzypce solo
  • KATARZYNA RZESZUTEK – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

BALET “DON KICHOT” LUDWIG MINKUS. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Twórcy:

  • Muzyka – Ludwig Minkus
  • Libretto – Marius Petipa

Na podstawie „Don Kichota z La Manchy” Miguela de Cervantesa

Realizatorzy:

  • Choreografia – Marius Petip
  • Główny dyrygent – Yurii Bervetskyi
  • Konduktor – Iryna Stasyshyn
  • Choreograf – Julianna Malkhasyants
  • Scenograf – Mychajło Ryndzak
  • Kostiumograf – Oksana Zinchenko

Obsada:

  • Kitri – ANASTASIYA BONDAR
  • Basil – ARSEN MARUSENKO
  • Don Kichot – YURIY HRYGORIEV
  • Sancho Pansa – RUSLAN DYNIA
  •  
  • Balet Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej
 
 
 
 

DZIEŃ V | ŚRODA | 16. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Przedpołudnie z przebojami

Wykonawcy:

KWARTET SAKSOFONOWY:

  • DANIIL KRYLOVICH – saksofon sopranowy
  • LIDIA SIWIEC – saksofon altowy
  • KAROL KOS – saksofon tenorowy
  • KAMIL WILK – saksofon barytonowy

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy wieczornego przedstawienia “La Traviata”

Goście:

Piotr Sułkowski – Dyrektor Opery Krakowskiej, Ruben Silva, Edyta Piasecka, Paweł Skałuba, Adam Szerszeń

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny. NAJPIĘKNIEJSZE WALCE ŚWIATA. Warsaw Impressione Orchestra

Wykonawcy:

  • MILENA LANGE – sopran
  •  
  • IMPRESSIONE BALLET
    • Ewa Budny-Orłowska
    • Karol Garczyński
    •  
  • WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera. „LA TRAVIATA” GIUSEPPE VERDI. Opera Krakowska

Twórcy:

  • Muzyka – Giuseppe Verdi
  • Libretto – Francesco Piave

wg powieści Aleksandra Dumas „Dama kameliowa”

Realizatorzy:

  • Reżyseria i inscenizacja – Krzysztof Nazar
  • Kierownictwo muzyczne – Tomasz Tokarczyk
  • Scenografia – Marek Braun
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Choreografia – Zofia Rudnicka
  • Reżyseria światła – Mirosław Poznański
  • Projekcje multimedialne – Wojciech Kapela
  • Przygotowanie chóru – Zygmunt Magiera

Obsada:

  • Violetta Valéry – Edyta Piasecka
  • Alfred Germont – Paweł Skałuba
  • George Germont – Adam Szerszeń
  • Flora Bervoix – Agnieszka Cząstka-Niezgódka
  • Gaston – Krzysztof  Kozarek
  • Baron Douphal – Michał Kutnik
  • Doktor Grenvil – Wołodymyr Pańkiw
  • Markiz de Obigny – Sebastian Marszałowicz
  • As. Doktora – Vadzim Trukhan
  • Annina – Karin Wiktor-Kałucka
  • Józef  – Paweł Szczepanek                                     
  • Posłaniec – Jacek Wróbel
  • Służący Flory – Stanisław Knapik
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY KRAKOWSKIEJ
  • Dyrygent –  Ruben Silva
 
 
 

DZIEŃ VI | CZWARTEK | 17. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Koncert promenadowy. KONCERT „SOMEBODY LOVES ME” (Ktoś mnie kocha)Zespół Todo Art Trio

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy Opery Śląskiej na Festiwalu Jana Kiepury

Goście:

Łukasz Goik – Dyrektor Opery Śląskiej, Aleksandra Orłowska, Adam Sobierajski, Maciej
Komandera, Kamil Zdebel, Marta Huptas

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

ESTRADA MŁODYCH. Opera „MEDIUM” GIAN CARLO MENOTTI. Studenci specjalności śpiew solowy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Realizatorzy:

  • Reżyseria, kostiumy – Piotr Kosewski
  • Scenografia – Kara Lewandowska
  • Reżyseria świateł – Piotr Kądziela
  • Przygotowanie solistów – Michał Krężlewski

Wykonawcy:

  • Baba – Karolina Sikora
  • Monica – Małgorzata Priebe
  • Toby – Aleks Skóra
  • Mrs. Gobineau – Karolina Zielińska
  • Mr. Gobineau – Damian Giczewski
  • Mrs. Nolan – Wiktoria Rudnicka
  • głos z offu – Beata Kałudow
  •  
  • dyrygent – Michał Krężlewski
  • fortepian – Liana Krasyun – Korunna

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – PRZEDSTAWIENIE OPERETKOWE /Pijalnia Główna/

Operetka „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” EMMERICH KÁLMÁN. Opera Śląska w Bytomiu

Twórcy:

  • Muzyka – Emmerich Kálmán
  • Libretto – Leo Stein i Béla Jenbach
  • Przekład polski – Jerzy Jurandot

Realizatorzy:

  • Dyrygent – Tomasz Tokarczyk
  • Choreografia i ruch sceniczny – Henryk Konwiński
  • Kostiumy – Andrzej Sobolewski

Obsada:

  • Sylvia Varescu – Aleksandra Orłowska
  • Edwin – Łukasz Gaj
  • Boni Kancsianu – Maciej Komandera
  • Feri Von Kerekes – Kamil Zdebel
  • Stasi – Marta Huptas
  • Rohnsdorf – Zbigniew Wunsch
  • Leopold Maria von Lippert-Weylersheim – Bogdan Kurowski
  • Anhilda – Joanna Kściuczyk-Jędrusik
  • Ambasador Billing – Adam Janik
  • Endrei – Witold Dewor
  • Miksa – Michał Bagniewski
  • Kisz – Juliusz Ursyn-Niemcewicz
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU
 
 
 
 

DZIEŃ VII | PIATEK | 18. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

W kręgu muzyki Roberta Stolza

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Spotkanie z artystami Opery Lwowskiej

Goście:

Ostap Hromysh – dyrektor ds. współpracy z zagranicą, Liubov Kachala, Marianna
Tsvietinska, Mykhailo Malafii, Roman Strahov, Ivan Cherednicenko

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny. ANTONIO VIVALDI – CZTERY PORY ROKU I NIE TYLKO. Polish Art Philharmonic

Wykonawcy:

POLISH ART PHILHARMONIC

  • MICHAŁ MACIASZCZYK – koncertmistrz, dyrygent
  • KACPER SZELĄŻEK – kontratenor

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA PRZEBOJÓW – VIVA VERDI” – 210 rocznice urodzin kompozytora. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Wykonawcy:

  • LIUBOV KACHALA – sopran
  • MARIANNA TSVIETINSKA – sopran
  • MYKHAILO MALAFII – tenor
  • ROMAN STRAHOV – baryton
  •  
  • IVAN CHEREDNICENKO  – dyrygent
  • CHÓR I ORKIESTRA LWOWSKIEGO NARODOWEGO AKADEMICKIEGO TEATRU OPERY I BALETU S. KRUSZELNICKIEJ

 
 
 

DZIEŃ VIII | SOBOTA | 19. SIERPNIA

 

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Poranek z operetką

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy gali operetkowej “Twoim jest serce me”

Goście:

Małgorzata Długosz, Joanna Moskowicz, Łukasz Gaj, Sławomir Chrzanowski

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Opera buffa „LIVIETTA E TRACOLLO” G. B. PERGOLESI. Krakowska Opera Kameralna

Autorzy:

  • muzyka – Giovanni Battista Pergolesi
  • libretto – Tommaso Mariani

Realizatorzy:

  • Inscenizacja, reżyseria – Wacław Jankowski
  • Kierownictwo muzyczne – Paweł Szczepański
  • Scenografia, kostiumy – Katarzyna Mucha
  • Choreografia, ruch sceniczny – Jadwiga Leśniak-Jankowska

Obsada:

  • Livietta
    • Anna Koźlakiewicz – sopran
    • Martyna Malcharek
    • Anna Warchał
  • Tracollo
    • Viktor Yankovskyi – baryton
    • Kamil Joński
    • Maciej Rutkowski
  • Fulvia – Jadwiga Zechenter
  • Faccenda – Piotr Malaga

Zespół instrumentalny Krakowskiej Opery kameralnej:

  • Skrzypce I – Artur Łuczak
  • Skrzypce II – Aleksandra Gawlik
  • Altówka – Kinga Szczepanik-Suchoń
  • Wiolonczela – Karolina Kalinowska
  • Kontrabas – Lesław Wydrzyński
  • Klawesyn – Katarzyna Starzycka
  •  
  • Paweł Szczepański – dyrygent

Prowadzenie:

Jacek Woleński

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA OPERETKOWA – TWOIM JEST SERCE ME…”. Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie

Wykonawcy:

  • MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran
  • JOANNA MOSKOWICZ – sopran
  • ŁUKASZ GAJ – tenor
  •  
  • SŁAWOMIR CHRZANOWSKI – dyrygent  
  •  
  • ORKIESTRA FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE

 

 

BAZA OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH - sprawdź ofertę >>