facebook instagram

Przedszkole narciarskie WIERCHOŁEK


33-350 Piwniczna Zdrój

Opis


Naszym celem jest nauczanie dzieci samodzielnej oraz odpowiedzialnej jazdy na nartach.

Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zajęć zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (5-7 lat).

Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy, a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart.

Dysponujmy ciepłym pomieszczeniem, w którym dzieci mogą odpocząć, gdzie opiekun bawi się z nimi, rysuje, ogląda bajki, czyta itp.

Po przerwie dzieci wracają na stok. Grupy dobierane są wg wieku i umiejętności (wiek od 5 do7 lat).

Dzieci lepiej jeżdżące po krótkiej rozgrzewce i "rozjeżdżaniu" na stoku kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do ich umiejętności.

 

 

JAK UCZYMY?

 

Szanowni Rodzice poniżej przedstawiamy program szkolenia narciarskiego dla dzieci przedszkolnych. Metodyka prac została oparta na wskazówkach i przesłankach programu Polskiego Związku Narciarskiego oraz naszym długoletnim doświadczeniem.

 

I ETAP:

Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego nasi instruktorzy prowadzą zajęcia indywidualne z każdym dzieckiem (max 2 - 3 os/1 instruktora). Zajęcia przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek.

 

II ETAP:

Dzieci, które osiągnęły już umiejętności samodzielnego poruszania po stoku (kontrolowania prędkości, samodzielna jazda wyciągiem, hamowanie przed przeszkodą) dobierane są w grupy (4 – 6 os/1instruktora) gdzie wraz z instruktorem doskonalą nabyte umiejętności i uczą się samodzielnego korzystania ze stoku.

Dane kontaktowe


Przedszkole narciarskie WIERCHOŁEK

Wierchomla Mała 21
33-350 Piwniczna Zdrój


internet: narty2doliny.pl/przedszkole.html
e-mail: szkolanarciarska@wierchomla.com.pl