facebook instagram

4 LUTEGO 2023 r. - Zimowa Noc Sów w Wierchomli

Data od: 2014-12-31 do: 2023-02-04

.

Zimowa Noc Sów w Wierchomli

 

 

 

 

DATA: 4 LUTEGO 2022 r.

 

GODZINA: 16:00

 

MIEJSCE: Wierchomla Mała 21

 

 

Czy można być bliżej NATURY?

 

Bliżej niż Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort nie będzie łatwo. W Wierchomli przyroda zagląda w okna i hotel chętnie pokazuje ją swoim gościom.

 

 

 

Latem to wyprawy na podglądanie nietoperzy i wycieczki w las, ale zimą Wierchomla nie zaprzestaje edukacji przyrodniczej dla dzieci i dorosłych.

Każdy może wziąć udział w wyjątkowej wycieczce z Tomaszem Baziakiem, wierchomlańskim przyrodnikiem, ptakolubem z zamiłowania, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada o SOWACH. I będzie to wiedza na najwyższym poziomie!

Sowy żerują nocą, więc wycieczki odbywają się wieczorem i dlatego dla niektórych może to być jednocześnie wyprawa z dreszczykiem. W planach nasłuchiwanie sów, podglądanie ich łowieckich zwyczajów i mnóstwo opowieści o tych fantastycznych nocnych łowcach i o beskidzkiej przyrodzie.

 

Chętni muszą się odpowiednio przygotować, czyli po prostu ciepło ubrać „na cebulkę” i zaopatrzyć w latarkę, dobry nastrój i bilet na wjazd kolejką.

Najbliższa wycieczka startuje 4 lutego 2023 r. o godzinie 16.00 z Restauracji pod Wyciągiem w Stacji Narciarskiej Wierchomla. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy wjeżdżają na górę wyciągiem i wędrują w kierunku Bacówki nad Wierchomlą. Powrót drogą lub czarnym szlakiem do hotelu, w zależności od kondycji uczestników.

 

Czas trwania: 3-4 godziny

 

WSTĘP WOLNY

 

Adres: Wierchomla Mała 21

 

Organizatorzy: Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort, tel. 18 414 31 31;

e-mail: hotel@wierchomla.com.pl

 

* NATURA rządzi się swoimi prawami, dlatego nie gwarantujemy, że sowy zechcą nam się pokazać, ale nocny spacer w towarzystwie przyrodnika i tak będzie niezwykły

**w przypadku niepogody wycieczka nie odbędzie się, o czym organizatorzy będą informować wcześniej

 

Więcej informacji: anna.mroz@wierchomla.com.pl

 

 

Najbliższe wydarzenia